W najbliższą środę, 30 czerwca, mija ważny termin dla rodziców, którzy otrzymywali świadczenie wychowawcze (500+) i dotąd nie złożyli nowego wniosku na kolejny okres zasiłkowy.

Złożenie kompletnego wniosku do 30 czerwca br. gwarantuje ustalenie oraz wypłatę przyznanego świadczenia z wyrównaniem nie później niż do dnia 31 sierpnia 2021 roku. Każdy dzień spóźnienia spowoduje, że „pięćsetka” będzie wypłacana począwszy od miesiąca, w którym wpłynie wniosek, a więc bez wyrównania za poprzednie miesiące.

Rodzice, którzy nie złożyli jeszcze wniosku powinni niezwłocznie wypełnić formularz elektroniczny lub papierowy; w przypadku wniosku tradycyjnego (w formie papierowej) należy dostarczyć ten dokument do Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Witnicy najpóźniej do końca czerwca.

Wnioski przyjmuje i informacji udziela M-GOPS w Witnicy, ul. Kostrzyńska 9, tel. 95 751 51 83.

Godziny pracy ośrodka:

– poniedziałek 700-1600

– wtorek, środa, czwartek 700-1500

– piątek 700-1400.

Najwygodniejszym i najszybszym sposobem dopełnienia tej formalności jest złożenie wniosku elektronicznie, za pośrednictwem strony internetowej banku, w którym posiadają Państwo konto osobiste. W tym przypadku również należy to zrobić do 30 czerwca br.

Komentowanie zamknięte.