Od 1 lipca można będzie składać wnioski w programie Rodzina 500+ drogą elektroniczną. Natomiast od 1 sierpnia będą przyjmowane wnioski w formie papierowej.

Od 1 lipca 2019 r. program Rodzina 500+ rusza na nowych zasadach – min. zniesiono kryterium dochodowe uprawniające do jego otrzymania, a świadczenie wychowawcze przysługuje również na pierwsze dziecko. Aby pobierać świadczenie, należy złożyć wniosek o jego przyznanie. Najwygodniejszą formą złożenia wniosku jest przesłanie go drogą elektroniczną. Można to zrobić z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Najpopularniejszym sposobem jest wypełnienie formularza internetowego na stronie Państwa banku. Inne systemy umożliwiające złożenie wniosku to Emp@tia oraz PUE ZUS. Wypełniony formularz elektroniczny zostanie przesłany do właściwego urzędu, który rozpatrzy Państwa wniosek.

Ponadto od 1 sierpnia będzie można składać wnioski także w formie tradycyjnej (papierowej) osobiście lub za pośrednictwem poczty w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Witnicy, ul. Kostrzyńska 9, tel. 95 751 51 83. Więcej informacji można uzyskać na stronie: https://www.gov.pl/web/rodzina/rodzina-500-plus.

Komentowanie zamknięte.